przedszkola

Donald Tusk o opłatach za przedszkole

Donald Tusk nie akceptuje projektu, w którym opłata za 6 i 7 godzinę będzie kosztowała 1 zł, a opłatę za 8 i 9 godzinę będzie ustalała gmina/samorząd miasta. Zdaniem premiera takie rozwiązanie nie przyniesie oczekiwanej przez rodziców obniżki w opłatach przedszkolnych, bo gminy i samorządy mogłyby dowolnie ustalać cenę za ósmą i dziewiątą godzinę pobytu dziecka w placówce. Rodzice, którzy oddają dzieci pod opiekę przedszkolną na 8-9 godzin nie odczuli by różnicy w opłatach. Obecnie tylko nieliczni rodzice pozostawiają dzieci w przedszkolach na tylko 5 bezpłatnych godzin.

Zapisy dzieci do przedszkoli prowadzonych przez miasto Katowice na rok szkolny 2013/2014

Zapisy dzieci do przedszkoli, których organem prowadzącym jest miasto Katowice odbywać się będą od godz. 9:00 dnia 9 kwietnia 2013 roku do godz. 15:00 23 kwietnia 2013 roku

Zasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez miasto Łódź na rok szkolny 2013/2014

Zasady rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łodzi na rok szkolny 2013/2014
1. Nabór odbywa się w formie elektronicznej i dotyczy dzieci zamieszkałych w Łodzi z wyłączeniem dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
2. Dzieci do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łodzi przyjmowane są w oparciu o liczbę punktów uzyskanych w zależności od spełnianych kryteriów, a kolejność zgłoszeń nie jest brana pod uwagę.

Rodzaje przedszkoli

Obecnie rodzice mają szeroki wybór placówek publicznych (państwowych, gminnych) i niepublicznych (prywatnych) dla swoich dzieci. W tym artykule przedstawimy podstawowe rodzaje przedszkoli i punktów przedszkolnych działających w Polsce.

Subscribe to RSS - przedszkola