Rekrutacja do przedszkoli prowadzonch przez Urząd Miasta Wrocław na rok szkolny 2013/2014

Etapy i zasady rekrutacji dzieci do przedszkoli publicznych we Wrocławiu na rok szkolny 2013/2014

Rodzice/opiekunowie muszą wypełnić podanie w systemie elektronicznym wybierając maksymalnie 6 przedszkoli w kolejności dostosowanej do własnych preferencji. Przedszkole pierwsze na liście to przedszkole pierwszego wyboru.
Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku 3 lat (tj, urodzone w 2010 r.) i 4 lat (urodzone w 2009 r.), które mają miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia i które:
- nie korzystają z usług żadnego przedszkola,
- chcą zmienić dotychczasowe przedszkole.
Dzieci, które mają miejsce zamieszkania poza Wrocławiem będą przyjmowane do przedszkoli od września 2013 roku po zaspokojeniu potrzeb mieszkańców Wrocławia.
Rodzice i opiekunowie dzieci, które aktualnie korzystają z usług publicznego przedszkola i złożą w odpowiednim terminie potwierdzenie woli kontynuacji, nie mogą brać udziału w rekrutacji.
Dzieci urodzone w 2011 roku (2-latki) mogą być przyjęte jedynie do: Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego nr 1, Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego nr 2, Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego nr 3.
Dzieci urodzone w roku 2008 (5-latki) i 2007 (6-latki) są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne na zasadach kontynuacji w przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych lub uczestnicząc w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.
W trakcie roku szkolnego dzieci urodzone w roku 2008 (5-latki) oraz 2007 (6-latki) mogą być przyjęte do oddziału przedszkolnego w celu odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przypadku, gdy placówka dysponuje wolnymi miejscami w grupie wiekowej.

Kwalifikowanie odbywa się do jednego z przedszkoli wskazanych w podaniu, zgodnie z listą preferencji, na podstawie uzyskanej liczby punktów rekrutacyjnych. Liczba punktów rekrutacyjnych uzyskana w danym przedszkolu jest sumą wartości punktowych kryteriów zaznaczonych w podaniu. Punkty za spełnianie kryteriów zostaną naliczone, gdy:
- zaznaczono w elektronicznym podaniu kryteria, które dziecko spełnia
- dostarczono do przedszkola pierwszego wyboru wydrukowane i podpisane podanie
- sprawdzono i zatwierdzono treść podania w systemie

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez miasto Wrocław na rok szkolny 2013/2014

do dnia 15 maja 2013 roku: złożenie wniosku do WED przez kandydatów do oddziałów integracyjnych
od dnia 7 maja do godz., 15:00 dnia 17 maja 2013 roku: rejestracja w systemie elektronicznym i generowanie podań
od dnia 7 maja do dnia 17 maja 2013 roku w godzinach 8:00-16:00: składanie podań w przedszkolach pierwszego wyboru
dnia 27 maja 2013 roku: ogłoszenie wyników kwalifikacji w przedszkolu pierwszego wyboru lub na stronie rekrutacji
od dnia 27 maja do dnia 29 maja 2013 roku w godzinach 8:00-16:00: składanie oświadczeń o woli korzystania z usług przedszkola
dnia 5 czerwca 2013 roku: ogłoszenie ostatecznych wyników rekrutacji elektronicznej
Rekrutacja bez narzędzi elektronicznych dla dzieci, które nie dostały się do wybranych przedszkoli w rekrutacji elektronicznej lub nie brały udziału w rekrutacji elektronicznej