Jak napisać odwołanie od decyzji o nieprzyjęciu dziecka do przedszkola?

Odwołanie od decyzji o nieprzyjęciu dziecka do przedszkola jest szansą na "zdobycie" miejsca w publicznym przedszkolu.
Decydując się na napisanie odwołania ważne jest, aby dotrzymać terminu składania odwołań podanych przez przedszkole oraz dobrze uargumentować powód odwołania.
WZÓR ODWOŁANIA
Miejscowość, dnia ..............
Imię i nazwisko rodzica/opiekuna
ODWOŁANIE

Blisko czy daleko od domu - jakie przedszkole wybrać?

Rekrutacja dzieci do przedszkoli zbliża się wielkimi krokami. Rodzice, szczególnie pierworodnych dzieci, zastanawiają się, w którym przedszkolu złożyć dokumenty - jakie przedszkole wybrać dla swojego ukochanego malucha? Jednocześnie wybór przedszkoli zarówno prywatnych, jak i państwowych jest szeroki. Czym się kierować przy wyborze przedszkola? Czy najważniejsze jest to, by przedszkole było blisko domu?

Rekrutacja 2015/2016 do przedszkoli publicznych w Lublinie

Z dniem 2 marca ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli publicznych w Lublinie. Potrwa do 31 marca 2015 r. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola (obecne 3-4 latki) i dzieci pięcioletnie rozpoczynające od września roczne przygotowanie do szkoły mają zagwarantowane miejsca.
Zgodnie z ustawa o systemie oświaty największe szanse na znalezienie miejsca w wybranym przedszkolu mają:
- dzieci z wielodzietnych rodzin (z trójka lub więcej dzieci),
- dzieci niepełnosprawne,

Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie na rok szkolny 2014/2015

Od dnia 18 stycznia 2014 r. weszła w życia zmiana ustawy o systemie oświaty, która dotyczy zasad rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci w wieku 3 – 6 lat.

Dzieci w wieku 5 – 6 lat obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, innej formie wychowania przedszkolnego.

Rekrutacaja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Warszawie na rok szkolny 2014/15

W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział zamieszkałe w Warszawie dzieci 3-4-5 letnie (urodzone w latach 2011-2009) i dzieci 6 letnie (urodzone w II połowie 2008 roku).
Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zamieszkałych poza Warszawą mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka dopiero w postępowaniu uzupełniającym (po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli pozostaną w placówce wolne miejsca).
Rodzice/prawni opiekunowie dziecka urodzonego w 2012 r. mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola dopiero po ukończeniu przez dziecko 2,5 lat.

Zapisy dzieci do przedszkoli prowadzonych przez miasto Katowice na rok szkolny 2013/2014

Zapisy dzieci do przedszkoli, których organem prowadzącym jest miasto Katowice odbywać się będą od godz. 9:00 dnia 9 kwietnia 2013 roku do godz. 15:00 23 kwietnia 2013 roku

Rekrutacja do przedszkoli prowadzonch przez Urząd Miasta Wrocław na rok szkolny 2013/2014

Etapy i zasady rekrutacji dzieci do przedszkoli publicznych we Wrocławiu na rok szkolny 2013/2014

Rodzice/opiekunowie muszą wypełnić podanie w systemie elektronicznym wybierając maksymalnie 6 przedszkoli w kolejności dostosowanej do własnych preferencji. Przedszkole pierwsze na liście to przedszkole pierwszego wyboru.
Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku 3 lat (tj, urodzone w 2010 r.) i 4 lat (urodzone w 2009 r.), które mają miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia i które:
- nie korzystają z usług żadnego przedszkola,

Zasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez miasto Łódź na rok szkolny 2013/2014

Zasady rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łodzi na rok szkolny 2013/2014
1. Nabór odbywa się w formie elektronicznej i dotyczy dzieci zamieszkałych w Łodzi z wyłączeniem dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
2. Dzieci do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łodzi przyjmowane są w oparciu o liczbę punktów uzyskanych w zależności od spełnianych kryteriów, a kolejność zgłoszeń nie jest brana pod uwagę.

Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez miasto st. Warszawa na rok szkolny 2013/2014

Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublinie na rok szkolny 2013/2014

Zapisy dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin prowadzone będą od 18 marca do 19 kwietnia 2013 roku przy wykorzystaniu formularza na stronie www.przedszkola-zapisy.lublin.eu, który po wydrukowaniu i podpisaniu należy dostarczyć do wybranej placówki (maksymalnie do 5 placówek).

Subscribe to RSS - rekrutacja