Zasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez miasto Łódź na rok szkolny 2013/2014

Zasady rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łodzi na rok szkolny 2013/2014
1. Nabór odbywa się w formie elektronicznej i dotyczy dzieci zamieszkałych w Łodzi z wyłączeniem dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
2. Dzieci do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łodzi przyjmowane są w oparciu o liczbę punktów uzyskanych w zależności od spełnianych kryteriów, a kolejność zgłoszeń nie jest brana pod uwagę.

3. Dnia 2 kwietnia 2013 r. o godz. 8 zostanie uruchomiona strona internetowa https://lodz.formico.pl/ z informatorem o ofercie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz z "Kartą zapisu" dla dzieci biorących udział w elektronicznym naborze i dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego a także instrukcja wypełniania zgłoszenia w formie elektronicznej.
4. Rodzic, prawny opiekun dziecka ma prawo wybrać 3 placówki szeregując je według własnego priorytetu.
5. Po wypełnieniu danych w systemie należy wydrukować kartę zgłoszenia dziecka, dokładnie ją przeczytać, uzupełnić (część danych należy wpisać odręcznie), podpisać i zanieść do placówki pierwszego wyboru.
6. Placówki będą przyjmować karty w terminie od 2 kwietnia 2013 r. godz. 9:30 do 30 kwietnia 2013 r. godz. 15.
7. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały problem z wypełnieniem danych w systemie, mogą zgłosić się do wybranej placówki pobrać kartę zgłoszenia i oddać po wypełnieniu (pracownicy placówki wprowadzą dane z karty do systemu).
8. Wyniki naboru zostaną udostępnione 31 maja 2013 r. o godz. 17 (strona internetowa, placówki prowadzące nabór).
9. Rodzice dzieci, które zostaną zakwalifikowane do przedszkoli na rok szkolny 2013/2014, mają obowiązek zgłoszenia się (nie dotyczy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych) do nich celem podpisania umowy. Od godz. 9:00 dnia 3 czerwca 2013r. godz. 9 do godziny 16:00 dnia 28 czerwca 2013r. będą podpisywane umowy z rodzicami. Niepodpisanie umowy w wyznaczonym terminie równoważne jest z rezygnacją z miejsca w przedszkolu i prowadzi do automatycznego skreślenia dziecka z listy przyjętych.

Harmonogram

Od godz. 8:00 dnia 2 kwietnia 2013 roku do godz. 14:30 dnia 30 kwietnia 2013 roku:
- Udostępnienie na stronie internetowej informatora placówek biorących udział w elektronicznej rekrutacji.
- Wprowadzanie przez Rodziców, placówki oświatowe i Organ Prowadzący podań do systemu.
- Potwierdzenie "Kart zapisu" przez placówki pierwszego wyboru.
O godz. 14:30 dnia 30 kwietnia 2013 roku:
Zamknięcie systemu dla rodziców.
O godz. 17:00 dnia 31 maja 2013 roku:
Udostępnienie rodzicom informacji o:
- dzieciach przyjętych do poszczególnych placówek,
- dzieciach, które nie zostały przyjęte do placówek,
- wolnych miejscach w placówkach.
Od dnia 3 czerwca 2013 roku do dnia 30 września 2013 roku:
Rekrutacja uzupełniająca.

Kryteria naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź, na rok szkolny 2013/2014

- Dziecko w wieku 6 lat odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne
- Dziecko w wieku 5 lat odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne
- Dziecko matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów
- Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej
- Dziecko matek lub ojców samotnie je wychowujących (przez osobę samotnie wychowującą dziecko rozumie się: wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej wyrokiem sadu, osobę rozwiedzioną, pannę, kawalera, chyba ze wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem) - osoby samotnie wychowujące dzieci podpisują w karcie zapisu dodatkowe oświadczenie.
- Dziecko potrzebujące wydłużonej opieki przedszkolnej tj. zgłoszone do placówki na pobyt przynajmniej do godziny 16:00
- Dziecko z rodziny wskazanej przez rejonowego pracownika socjalnego zagrożone umieszczeniem w zastępczych formach opieki
- Dziecko kontynuujące edukację w placówce pierwszego wyboru
- Rodzeństwo dziecka kontynuującego edukację w placówce pierwszego wyboru