Przedszkole nr 34 we Wrocławiu

Przyjmujemy dzieci w wieku:

Publiczne Przedszkole nr 34 we Wrocławiu
ul. Gdańska 26
Fax:
Strona WWW:
Historia:

Przedszkole powstało w 1956 r. Położone jest w zacisznym miejscu, niedaleko terenów zielonych tj. park, ogródki działkowe, które pozwalają nam na bezpośrednie obserwowanie przyrody. Dookoła budynku rozciąga się przestrzenny bogato zadrzewiony ogród przedszkolny z placem zabaw.
Dysponujemy czterema salami oraz doskonale wyposażoną salą rekreacyjną, gdzie odbywają się m.in. gimnastyka korekcyjna oraz wszelkie uroczystości i wystąpienia teatralne z uczestnictwem naszych miłych przedszkolaków. W sali znajduje się również kącik audiowizualny oraz kącik muzyczny z szeroką gamą instrumentów muzycznych. Sale przedszkolne dzięki wymianie mebli i pomysłowości nauczycielek są jasne, kolorowe i przytulne. Na ścianach szczególnie szatni i "galerii rozmaitości" znajdują się prace dzieci, które tworzą typowo przedszkolny klimat i wymownie świadczą o intensywności i różnorodności zajęć artystycznych. Placówka posiada gabinet diagnostyczno-konsultacyjny, gdzie przeprowadzane są badania dzieci. Jest to również miejsce indywidualnych spotkań nauczycieli z rodzicami, kącik pracy indywidualnej i zajęć logopedycznych.
Od października 2002 r. placówka działa w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej w związku z czym mamy zwiększoną ilość bezpłatnych godzin zajęć logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej oraz dodatkowo zajęcia teatralno-plastyczne.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci:

Inne zajęcia dodatkowe:
tenis

Imprezy i atrakcje dla dzieci i/lub rodziców:

Posiłki:

Kuchnia:

Informacje o wyżywieniu:
Placówka posiada własna kuchnie, gdzie gotowane są smaczne i domowe posiłki.

Ilość miejsc:100
Ilość grup:4
Ilość dzieci w grupie:25
Ilość nauczycieli/pedagogów:10
Ilość pracowników pomocniczych:9

Kadra:

Przedszkole dysponuje wykwalifikowana kadra. Nauczyciele stosują różnorodne metody edukacyjne, a prowadzone przez nich zajęcia sprzyjają twórczości i kreatywności dzieci. Chętnie przygotowują wychowanków do różnorodnych konkursów, przeglądów i imprez kulturalnych. Nauczyciele permanentnie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnorodnych kursach, warsztatach, szkoleniach.

Czynne w godzinach:
6.30-17.00