Polak mały w przedszkolu i żłobku. Dostępność opieki - jakość edukacji

Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim odbywa się debata pt. "Polak mały w przedszkolu i żłobku. Dostępność opieki - jakość edukacji" w ramach Forum Debaty Publicznej. Do dyskusji zostali zaproszeni eksperci, przedstawiciele samorządów i różnych organizacji. Mają oni szukać odpowiedzi na pytanie: co zrobić, by każda rodzina w Polsce mogła korzystać z takich form opieki nad dzieckiem, które będą odpowiadać na różne potrzeby rodziców i ich dzieci?
Rozmowy na temat opieki nad małymi dziećmi są kluczowe szczególnie dla gmin, w których często nie ma żadnej instytucji opiekuńczej - żłobka/klubu dziecięcego prowadzonego przez gminę lub inny organ - dla dzieci do trzeciego roku życia. Tymczasem dla rodziców dostępność opieki w postaci żłobków i przedszkoli daje im gwarancję rzeczywistego wyboru drogi zawodowej.
Podczas debaty są poruszane problemy zapewnienia różnych form opieki nad dzieckiem z uwzględnieniem finansów rodziny.